Efekty diety

Słowa to za mało...
Postanowiliśmy na przykładzie Pani Edyty pokazać efekty pacjentów, prowadzonych pod okiem naszych specjalistów.

Wiek: 38 lat
Wzrost: 172cm
Przed kuracją                                     Po 12 tygodniach kuracji BMI:31                                                                 BMI:26
Waga:91kg                                                         Waga:78kg
Zawartość tkanki tłuszczowej:44%                        Zawartość tkanki tłuszczowej:37%
Masa tkanki tłuszczowej:40kg                              Masa tkanki tłuszczowej:29kg
Rozmiar ubrań:46                                                Rozmiar ubrań:42


Opinia dietetyka: Pani Edyta zgłosiła się do nas za namową znajomej, tak naprawdę nie do końca przekonana, czy chce podjąć próbę odchudzania. Pojęcie „dieta” źle jej się kojarzyło i nie wierzyła w możliwość pozbycia się „nadprogramowych” kilogramów. Moim początkowym zadaniem było przekonanie Pani Edyty, że dieta to sposób odżywiania, a nie tylko kuracja odchudzająca. Nie ma diety „cud” po której człowiek schudnie i już nie przytyje. Każdy musi się o tym przekonać na własnej skórze. Już po pierwszych efektach Pani Edyta była zmotywowana i zachęcona do naszej dalszej współpracy! Przekonała się, że można jeść wszystko - tylko trzeba wiedzieć kiedy i w jakich ilościach. Nawet Święta Wielkiej Nocy „przetrwałyśmy” bez uszczerbku na wadze, jednocześnie czerpiąc dużo przyjemności z jedzenia.
Jestem zadowolona z efektów 12-tygodniowego programu Pani Edyty. Udało się zrzucić 13kg, ale to jeszcze nie koniec! Postawiłyśmy cel, waga: 73-75kg.
Pani Edyta jest zapracowaną mamą dwójki małych dzieci, nie ma czasu na dodatkową aktywność fizyczną ani zabiegi kosmetyczne ułatwiające spalanie tkanki tłuszczowej, tym bardziej jestem dumna z jej rezultatów!
Kamila Wrzesińska – dietetyk medyczny, doradca ds. żywienia.


Opinia pacjenta: Na dietę zdecydowałam się, gdy nadmiar kilogramów zaczął mi naprawdę przeszkadzać - miałam trudności z kupnem odpowiadających mi ubrań, bolał mnie kręgosłup, a lekarz „straszył” cukrzycą. Wreszcie dojrzałam do decyzji o odchudzaniu. Już po pierwszej wizycie z Panią Kamilą Karaczun w poradni MediFit zorientowałam się, że dieta, którą mam rozpocząć to nie kilkutygodniowe wyrzeczenia, ale głębsza zmiana stylu życia. Zdecydowałam się, gdyż tylko w ten sposób miałam zagwarantowane utrzymanie jej efektów na zawsze. Choć na początku było ciężko, gdyż zmiany, które musiałam wcielić w życie były dość znaczne, to pozytywne efekty przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Nabrałam energii do życia, rano nie miałam problemów ze wstawaniem, a każdy dzień przynosił nowe smaki ukryte w przepisach na danie z diety – to było prawdziwą nagrodą! Z czasem coraz bardziej przyzwyczajałam się do nowego trybu życia czyli regularnego odżywiania i mniejszych porcji posiłków, które były smaczne i indywidualnie dobrane do moich gustów kulinarnych, a ponadto okazały się w zupełności wystarczające. Nawet moja rodzina polubiła wiele z moich „dietetycznych” potraw. Teraz kiedy zakończyłam program jestem szalenie zadowolona z wyników i zmotywowana do stosowania nowego sposobu i trybu odżywiania nie tylko u siebie, ale i na co dzień w żywieniu rodziny. Zasady, które poznałam są bowiem proste i skuteczne, a jednocześnie nie mają nic wspólnego z nieprzyjemnymi restrykcjami ogólnie kojarzonymi z dietą odchudzającą.
Edyta – szczęśliwa mężatka i aktywna zawodowo mama dwójki maluchów.